Arvutipõhine testimine

Kõige rohkem olen kasutanud HotPotatose võimalusi, sest ise seda koolitades peab programmi tundma. Suurem avaldatud töö sai tehtud mingi Tiigrihüppe SA poolt korraldatud konkursi raames, kus eesmärgiks oli luua testide kogum mingi teema juurde. Mina valisin käsitöö teemadest Looduslikud kiud.  Tööd tegin tookord  mõnuga aga kiiresti ja  „võõras pilk puudus“. Nüüd leian  palju kirjavigu ja  kasutamist enam  soovitada ei julge. Kuna enam ei tööta leheloomisel kasutatud programm ja kõik testide „mustandid“ on ammu kadunud, pole kahjuks ka muuta võimalik.

Erinevaid web2.0 vahendeid olen ka proovinud – lemmikut ühestki kujunenud ei ole, aga sinnapoole teel on Zoho Challenge.  Esimene kokkupuude oli selle vahendiga seoses Digipiltide kursuse enesekontrollitestiga.  Väga mõnus vahend, mis annab kohese tagasiside õppijale. Samuti on võimalik teha hindelist tööd. Mina eelistan küll veebivahendeid enesekontrollitestide koostamiseks, sest hindelised tööd koostan igal aastal uuest, lähtudes õppijate võimetest.

Küsimuse tüüpidena on valikvastustega , õige või vale, lünktekst, kirjeldavat vastus eeldav küsimus. Kui viimast tüüpi kasutada, siis tuleb õpetajal kindlasti küsimustik üle vaadata.

Nii küsimustesse, kui vastustevariantidesse saab lisada linke, pilte, vistutada koodiga videosid jms. Ning igale küsimusele lisada saadava punktide hulga.

Küsimusi saab kasutada ka küsimuste pangast, ehk varem loodud küsimuste hulgast.

Testile saab määrata minimaalse õigete vastuste protsendi, millega test läbituks loetakse. Samuti on võimalik iga testi eraldi üle vaadata ja hinnata.

Tasuta versiooni puhul on piiranguks testi tegijate arv (mitte üle 100 kuus), küsimustepankade arv 1 ja eraldi hindajaid lisaks adminnile olla ei saa. Üles laetava faili maksimum suurus on 100MB. Kõik tasuta loodud testid on avalikud.

Tegin talvel katseks 8. Klassi õpilastele testi, millega nad said harjutada keemia kontrolltööks. Juurde tuli tingimus, et kui on hoolega harjutatud ja näha on tulemuste paranemist, siis tõstan kontrolltöö hinnet ühe hinde võrra. Tegelikult seda viimast vaja ei olnud, sest need kes harjutasid, tegidki töö väga heale hindele.

Järgmisel õppeaastal plaanin juba rohkem harjutusteste seal keskkonnas.

Vahendeid, mida hindelise töö tegemisel kasutada, on terve tuttavate hulgas terve hulk – alustades Google Formist ja lõpetades tasulise eformulari ja connect’iga. Aga minu meelest on oluline kiire tagasiside tegijale ja võimalus, et vahend nt valikvastuste puhul hindab ära ka vastuse õigsuse. Paha ei teeks ka võimalus testi alla laadida, et koopiat oma andmekandjal säilitada

11. nädal – arvutipõhine testimine

Advertisements
Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

One Response to Arvutipõhine testimine

  1. Pingback: Arvutipõhise testimise nädala kokkuvõte | Digitaalsete õppematerjalide koostamine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s